Amel Tuka osvojio bronzanu medalju u Pekingu

[ssba]
August 25th, 2015

Bh. atletičar Amel Tuka osvojio je bronzanu medalju u trci na 800 metara na Svjetskom prvenstvu u Pekingu. Zlato je osvojio svjetski rekorder i olimpijski pobjednik David Lekuta Rudisha, dok je drugi bio Poljak Adam Kszczot.

Amel Tuka 1

Finalna trka Svjetskog prvenstva, disciplina 800 metara, donijela je mnogo uzbuđenja. Prema očekivanju, dramatično i do kraja neizvjesno. Tuka je rezultatima u kvalifikacijama i polufinalu dokazao da je bio jedan od najvećih favorita za osvajanje medalja.

U Peking je došao s najboljim vremenom sezone, a danas ima priliku da se zlatnim slovima upiše u historiju bosanskohercegovačke atletike.