Sarajevo Film Festival svake godine donosi poseban spoj umjetnosti, emocija i glamura, a ove godine crveni tepih nije samo bio pozornica za film – bio je to podij za bezvremensku ljepotu nakita Zlatarne Celje. Filmašice Udruženja bh. filmskih radnika odabrale su komade koji ne samo da osvajaju izgledom, već nose priče – o snazi, samosvijesti, ljubavi i ravnoteži.
Glumica i predsjednica Udruženja filmskih radnika BiH, Alena Džebo očarala je prisutne u kolekciji Majestic – bijelo zlato, suvremena apstraktna obrada, duboko zeleni smaragdi i svjetlucavi briljanti. Ovaj spoj luksuza i savremene estetike savršen je za one koji u smaragdu vide simbol vječne ljepote, a u briljantima odraz unutrašnje snage.
Scenaristica i selektorica Takmičarskog programa igranog filma Elma Tataragić nosila je nakit u žutom zlatu, oličenje profinjene elegancije. Prsten Solitaire s dijamantom od 1 ct, prsten sa zelenim ametistom iz Essential kolekcije i ručno gravirana narukvica svjedočili su njenom istančanom ukusu – spoju vrhunskog luksuza i osobne simbolike.
Mlada glumica Dina Mušanović je za otvaranje programa BH film izabrala Balance kolekciju – briljantni nakit u bijelom zlatu koji govori o ravnoteži, o hrabrosti da se u svijetu punom buke pronađe tišina u sebi. Svaki komad iz ove kolekcije podsjetnik je da prava ljepota dolazi iz unutrašnje snage.
Legenda bh. glumišta Jasna Ornela Bery pokazala je da su klasici vječni – Simple Pastel kolekcija s bijelim topazom i briljantima na njenim rukama i ušima blistala je nenametljivo, ali snažno.
Rediteljica Isidora Ratković, koja je na ovogodišnjem Festivalu bila članica žirija BH studentskog programa, svoj je festivalski trenutak učinila posebnim mističnim Blue Goddess nakitom s lapis lazulijem – kamenom koji nosi priču o intuiciji, duhovnosti i povezanosti s univerzumom.
Rediteljica i članica žirija CineLink Female Voices, Aida Begić, odabrala je poseban dragulj – limitiranu kolekciju Prsten za Barbaru. Riječ je o kolekciji koja odiše intimnošću i umjetničkom vizijom, stvorena da bude hommage posebnoj osobi, posebnom trenutku, a sada i posebnoj filmskoj večeri.
Za festivalski Zona party, glumica Ivona Baković zablistala je u modernoj estetici srebrne kolekcije Lencia – Heart of Stone.
Posljednju noć festivala obilježila je glumica Helena Vuković, oličenje profinjene senzualnosti u žutom zlatu kolekcije Gentle Lace, gdje nježni detalji čipke oživljavaju kroz metal i svjetlost.
Nakit Zlatarne Celje ove godine nije bio samo modni dodatak – bio je svjedok trenutaka, simbol priča i savršena potvrda da pravi sjaj dolazi onda kada umjetnost, moda i emocija postanu jedno.