YUNGBLUD objavio novi singl i najavio album IDOLS i svjetsku turneju

Release Date
09/05/2025
foto
Universal Music Serbia

Globalno priznati umjetnik i inovator u muzičkoj industriji, YUNGBLUD predstavio je najnoviji singl, smjelu i energičnu odu britanskoj pop sceni, Lovesick Lullaby, najavio svoj četvrti album Idols i veliku svjetsku turneju.

Novi singl Lovesick Lullaby prati jednako odvažan i vizualno upečatljiv muzički spot u režiji Charlieja Sarsfielda. U novom spotu, YUNGBLUD, obučen u prepoznatljive komade britanskih dizajnera kao što su Burberry, Fred Perry i Sir Tom Baker, vozi se na zadnjem sjedištu crnog londonskog taksija prije dolaska u prepun pub. Sam video je pun referenci na britansku pop kulturu, uključujući i aluziju na legendarnu reklamu za Maxell iz 1982. godine Break the Sound Barrier, u kojoj YUNGBLUD pozira u fotelji, obuzet snagom zvučnika.

– Snimanje ove pjesme bilo je nevjerovatno zabavno, i mislim da se to čuje na samom snimku. Pokušao sam dopustiti svojoj podsvjesti da slobodno teče, a onda sam sljedećeg poslijepodneva, mamuran u kuhinji, jedući prženu ribu s krompirićima uz šolju čaja, shvatio značenje svojih riječi. Bio sam na putovanju pokušavajući pronaći smisao na različitim mjestima širom svijeta, na čemu ću zauvijek biti zahvalan, ali osjećao sam se kao da sam se previše udaljio od svojih korijena i morao sam se vratiti… britanskoj muzici, umjetnosti i kulturi, izjavio je Yungblud o novom singlu.

Yungblud najavio je prvi dio svog predstojećeg duplog albuma, Idols, čiji je izlazak zakazan za 20. jun. Izdanje sa 12 pesama bit će dostupno u nekoliko formata, uključujući četiri varijante vinyla u ograničenom tiražu. Tokom stvaranja albuma Idols, umjetnik se povukao u studio u Lidsu, nekoliko kilometara od mjesta gdje je odrastao, i tim povodom izjavio: Želio sam napraviti projekt koji se ne fokusira na singlove ili bilo šta drugo osim na osjećaj i izgradnju svijeta… Projekt bez ograničenja.

Velika svjetska Idols turneja po Sjevernoj Americi, Kanadi i Evropi, počinje u Los Angelesu 23. avgusta, a tokom augusta i septembra, YUNGBLUD će održati 16 koncerata, tokom kojih će posjetiti i San Diego, Washington, New York i Toronto. Evropski dio turneje započinje koncertom u Amsterdamu 4. oktobra, a nastavlja se u brojnim evropskim gradovima kao što su Brussels, Paris, Madrid, Zurich, Prague, Berlin, Stockholm i Beč. Jedini umjetnikov nastup u Velikoj Britaniji ove godine bit će na njegovom festivalu – Bludfestu, koji se vraća drugu godinu zaredom 21. juna u National Bowlu, u Milton Kejnsu.

Yungblud se etablirao kao jedan od vodećih i najutjeajnijih muzičkih glasova svoje generacije, uspješno spajajući rock, punk i pop elemente. Prepoznat je brojnim nagradama, uključujući MTV EMA nagradu za najboljeg alternativnog izvođača (2021) i O2 Silver Clef nagradu za najbolji live nastup (2022). Njegova posljednja dva albuma zauzela su #1 mjesto u Velikoj Britaniji i probila se na Billboard Hot 100, dok je stariji katalog sakupio zapanjujućih 6 milijardi strimova na globalnom nivou.

Poznat po svojoj zaraznoj scenskoj prisutnosti i provokativnim tekstovima, Yungblud nastavlja rušiti konvencije i inspirisati obožavatelje širom svijeta porukama o autentičnosti i prihvatanju. Ove godine održaćet se drugo izdanje njegovog festivala Bludfest, a nedavno je objavio svoju prvu knjigu, You Need to Exist: A Book to Love and Destroy, koja je odmah postala bestseler #1 prema Sunday Timesu.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.