Jedinstveni performans Sva naša tijela, autorice Ume Đurić spaja bosanski sevdah sa japanskim Butoh plesom u teatarsko-ljubavni performans koji istražuje teme ljubavi, straha i granica vlastitog tijela koje muškarac i žena moraju prevazići da bi postali jedno. Kako se Butoh razvio kao avangardna umjetnička forma u potrazi za prirodnim plesom azijskog i japanskog tijela, on nam danas pomaže u pronalasku vlastitog tijela i njegovih izraza. Ovaj performans istražuje ples ljubavi i straha u bosanskom tijelu.
– Performans traga za načinima na koje ovo prirodno, autentično tijelo voli, bori se i prevazilazi ograničenja na putu ka istoj ljubavi koja ga je stvorila. Bosansko tijelo, kao podgrupa balkanskih tijela je rezultat proživljene historije na jednom geografskom području, generacija koje su kročile istim šumama i brdima i osjećala isti vjetar na licu. Traga za načinima na koje ovo prirodno, autentično tijelo voli, bori se i prevazilazi ograničenja na putu ka ljubavi, pojašnjava autorica Uma Đurić.
Ako pojam bosanskog tijela izaziva neugodne senzacije, bit će da je u pitanju ideološki otpor prirodnom stanju stvari, eklektizmu i različitosti koji se utjelovljuje u Bosni i Hercegovini kroz kompletnu historiju i u svim epohama. Baš kako i sevdah pjeva o ljubavi kroz najtežu prizmu boli, tako i ovaj performans postavlja pitanje koliko smo spremni žrtvovati za ljubav, te da je osjećaj ljubavi vrijedan bez obzira kakva nas iskušenja pratila na putu do nje.
Glavna karakteristika Butoh plesa su spori, teški i groteskni pokreti, s fokusom na kontrolisano i precizno kretanje, koji u kombinaciji sa sevdahom daje savršenu sliku emocija, patnji, boli i ljubavi ljudi sa ovih prostora.
Izvedba performansa je u petak, 17.01. u Collegium Artisticumu sa početkom u 20:45, a učestvuju Uma Đurić, Ema Salihbegović, Adnan Zenuni i Isak Mazrak, dizajn svjetla i scenografiju potpisuje Imran Đurić, muziku David Đurić, plakat Aida Zahirović te fotografije Una Mazrak.
Ulaz je slobodan ali zbog kapaciteta prostora i postavke performansa, kapacitet publike je ograničen. Projekat je podržan od strane Regional Youth Cooperation Office, Western Balkans Youth Cultural Fund.