69. Berlinale: Kratki film JASMILE ŽBANIĆ na ovogodišnjem Berlinaleu

[ssba]
January 15th, 2019

Na ovogodišnjem izdanju festivala Berlinale u sklopu programa Berlinale Shorts 24 kratka filma iz 17 zemalja borit će se za Zlatnog i Srebrnog medvjeda, Audi Short Film Award, te nominaciju za berlinskog kandidata za kratki film za European Film Awards 2019.

 

Ove godine u sklopu programa naći će se između ostalih i radovi Bárbare Wagner i Benjamina de Burca, Martína Rejtmana, Luca Tótha, Rainera Kohlbergera, Eve Könnemann, Flóre Anna Buda i Manuel Abramovich. U sklopu programa, ali van takmičarske konkurencije, su i filmovi Al Mahatta reditelja Eltayeba Mahdija i Crvene gumene čizme rediteljice Jasmile Žbanić.

 

Krarki filmovi ove godine tretiraju različite aspekte moći, vidljivosti i znanja.

 

- Potrebni su nam novi uzori i mnoštvo priča ako želimo stvoriti održivu budućnost za sve nas, kaže Maike Mia Höhne, direktorica Berlinale Short programa od 2007.

 

Tri filma Crvene gumene čizme, Omarska i Can’t You See Them? – Repeat. fokusirani su na postratnu zonu u Bosni i Hercegovini. Filmovi koji služe kao polazna tačka ispitivanja kulture sjećanja i dinamike u sudjelovanju pisanja historije.

 

 

Internacionalni žiri ove godine dolazi u sastavu – Jeffrey Bowers, Vanja Kaludjerčić i Koyo Kouoh

 

 

Lista filmova Berlinale Shorts 2019: 

All on a Mardi Gras Day, Michal Pietrzyk, USA, 22′ (IP)

Al Mahatta, Eltayeb Mahdi, Sudan, 16′, 1989 (Außer Konkurrenz)

Blue Boy, Manuel Abramovich, Argentinien, Deutschland, 19′ (WP)

Can’t You See Them? – Repeat., Clarissa Thieme, Deutschland, Bosnien und Herzegowina, 9′ (WP)

Crvene gumene čizme, Jasmila Žbanić, Bosnien und Herzegowina, 18′, 2000 (Außer Konkurrenz)

Entropia, Flóra Anna Buda, Ungarn, 10′ (WP)

Flexible Bodies, Louis Fried, Deutschland, 19′ (WP)

Héctor, Victoria Giesen Carvajal, Chile, 19′ (WP)

How to Breathe in Kern County, Chris Filippone, USA, 9′ (WP)

It has to be lived once and dreamed twice, Rainer Kohlberger, Deutschland, Österreich, 28′ (WP)

Kingdom, Tan Wei Keong, Singapur, 5′ (IP)

Leyenda dorada, Chema García Ibarra, Ion de Sosa, Spanien, 11′ (WP)

Lidérc úr, Luca Tóth, Ungarn, Frankreich, 19′ (WP)

Mot Khu Dat Tot, Pham Ngoc Lan, Vietnam, 19′ (WP)

Në Mes, Samir Karahoda, Kosovo, 15′ (WP)

Omarska, Varun Sasindran, Frankreich, 19′ (WP)

Past Perfect, Jorge Jácome, Portugal, 23′ (WP)

Prendre feu, Michaël Soyez, Frankreich, 26′ (WP)

Rang Mahal, Prantik Basu, Indien, 27′ (IP)

Rise, Bárbara Wagner, Benjamin de Burca, Brasilien, Kanada, USA, 20′ (IP)

Shakti, Martín Rejtman, Argentinien, Chile, 19′ (WP)

The Spirit Keepers of Makuta’ay, Yen-Chao Lin, Kanada, 11′ (WP)

Splash, Shen Jie, China, 9′ (WP)

Suc de síndria, Irene Moray, Spanien, 22′ (WP)

Umbra, Florian Fischer, Johannes Krell, Deutschland, 20′ (WP)

Welt an Bord, Eva Könnemann, Deutschland, 29′ (WP)




Najčitanije

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More







FBL | MACCHIATO | MODA | LJEPOTA | LIFESTYLE | ART ATTACK | ZDRAV ŽIVOT | GEEKOLOGIE | COMMUNITY | ADRESAR

MARKETING | KONTAKT | IMPRESSUM

© 2013 - Sva prava zadržana - Fashion, Beauty, Love. Design by White Rabbit team