Akademija likovnih umjetnosti Univerziteta u Sarajevu u petak, 12. juna 2026. godine, otvara izložbu posvećenu svom studentu Erdoanu Morankiću, koji je preminuo ove godine u dvadesettrećoj godini života. Izložba, realizirana u saradnji s kolegama i kolegicama s Akademije, predstavit će radove koje je Morankić stvarao tokom studija, a javnosti će biti dostupna do 21. juna.
Otvorenje je zakazano za 13 sati u Galeriji Akademije likovnih umjetnosti na Univerzitetu u Sarajevu. Izložbu će otvoriti doc. dr. Ema Mazrak.
Erdoan Morankić (2003–2026) bio je student Akademije likovnih umjetnosti čiji je kratki, ali intenzivan stvaralački put ostavio traga u akademskoj zajednici. Organizatori izložbe ističu da je cilj ovog projekta sačuvati sjećanje na njegovu umjetničku energiju i radove koje je ostavio iza sebe.
– Ovim događajem želimo sačuvati sjećanje na njegov umjetnički rad, stvaralačku energiju i trag koji je ostavio među kolegama, profesorima i prijateljima, stoji u pozivu upućenom studentima/icama, kolegama/icama i prijateljima/icama preminulog umjetnika.
Dizajn vizuala potpisuje Amer Tanović.
Izložba je otvorena za javnost od 12. do 21. juna 2026. godine u Galeriji Akademije likovnih umjetnosti Univerziteta u Sarajevu.
Uređivačka transparentnost:
Ovaj članak je pripremljen u skladu sa Uređivačkim smjernicama FBL magazina. Naša misija je osigurati tačnost, integritet i estetsku vrijednost svake objavljene informacije. Primijetili ste grešku ili želite uputiti ispravku? Javite nam se ovdje.
Sadržaj je autorsko vlasništvo FBL Creative, Mannheim.


