FBL MAGAZINE — 13 Years of Aesthetics | Sarajevo • Mannheim
soulfly press photo

Soulfly u Sarajevu: Nova lokacija za metal spektakl pod otvorenim nebom

Release Date
08/07/2026
foto
Soulfly / press photo

Dugoočekivani koncert kultnog metal benda Soulfly, koji je zakazan za 29. juli u 21:00 sati, doživio je veliku promjenu koja će obradovati sve ljubitelje žestokog zvuka. Umjesto prvobitno planiranog prostora, bend predvođen legendarnim Maxom Cavalerom nastupit će pod otvorenim nebom, na novoj lokaciji – igralištu Osnovne škole Musa Ćazim Ćatić, sa ulazom iz ulice Gabelina.

Kako navode organizatori, ova odluka donesena je s ciljem da se u potpunosti ispune visoki tehnički zahtjevi benda, ali i da se publici priredi nezaboravna ljetna svečanost kakvu Sarajevo dugo nije vidjelo. Izmještanje koncerta na otvoreno donijelo je i dodatne produkcijske mogućnosti, što je otvorilo prostor za proširenje line-upa. Tako će se globalnim ikonama na bini pridružiti i sarajevski metal bend Semetra, koji će kao domaća podrška imati zadatak da maksimalno zagrije atmosferu prije izlaska glavnih zvijezda večeri.

Za sve one koji su već osigurali svoje mjesto na ovom metal spektaklu, organizatori naglašavaju da ranije kupljene ulaznice u potpunosti važe i za novu lokaciju. Cijena ulaznica ostaje ista, a svi koji još uvijek nisu nabavili svoj primjerak, mogu to učiniti putem prodajne platforme karter.ba.

Sudeći prema novim najavama, Sarajevo 29. jula očekuje jedna od najžešćih i najenergičnijih muzičkih noći ove sezone.

Uređivačka transparentnost:

Ovaj članak je pripremljen u skladu sa Uređivačkim smjernicama FBL magazina. Naša misija je osigurati tačnost, integritet i estetsku vrijednost svake objavljene informacije. Primijetili ste grešku ili želite uputiti ispravku? Javite nam se ovdje.

Sadržaj je autorsko vlasništvo FBL Creative, Mannheim.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.